Logo
Logo
Logo
Twitter   Facebook
2011 Roster

MEN'S ROSTER:

NAME YEAR HOMETOWN (PREVIOUS SCHOOL)
Murray Beachtel Junior Littlestown, PA (Littlestown H.S.)
Jeremy Diehl Freshman Hanover, PA (South Western H.S.)
David Gerlach Sophomore Newport News, VA (Menchville H.S.)
Daniel Herring Senior West Chester, PA (West Chester East H.S.)
Matthew Herring Senior West Chester, PA (West Chester East H.S.)
Zach Hoagland Senior Hatfield, PA (North Penn H.S.)
Craig Hutcheson Senior Edinboro, PA (General McLane H.S.)
Jacob Johnson Sophomore Wappinger Falls, NY (R.C. Ketcham H.S.)
Caleb Liddick Senior Lock Haven, PA (Central Mountain H.S.)
Caleb McGaughran Freshman Blairsville, PA (Homeschooled)
Jonphilip McGill Freshman Interlaken, NY (South Seneca H.S.)
Nathan Myers Senior Mooers, NY (Home-schooled)
Tyler Newhook Senior Long Pond, PA (Pocono Mountain West H.S.)
Trevor Praetsch Sophomore Holliston, MA (Whitinsville Christian H.S.)
Aaron Reynolds Junior Grantham, PA (Harrisburg Christian H.S.)
Zachary Rosado Freshman Mastic Beach, NY (William Floyd H.S.)
Justin Sharp Junior Bethel, CT (Henry Abbott Vocational Tech.)
Andrew Springer Senior Waldorf, MD (Lackey H.S.)
Seth Umbenhauer Junior Telford, PA (Christopher Dock H.S.)
Scott Woolford Junior Gambrills, MD (Arundel H.S.)
Joel Zeigler Freshman Mechanicsburg, PA (Mechanicsburg H.S.)


WOMEN'S ROSTER:

NAME YEAR HOMETOWN (PREVIOUS SCHOOL)
Brooke Airey Senior Langhorne, PA (Neshaminy H.S.)
Jennifer Bender Sophomore Hatfield, PA (North Penn H.S.)
Jennifer Bove Sophomore Bear, DE (Red Lion Christian Academy)
Kelsey Cooper Freshman Strasburg, PA (Lampeter-Strasburg School Dst.)
Audrey Devaux Sophomore Mistic, CT (Robert E. Fitch H.S.)
Natalie DiGregorio Sophomore Bear, DE (Red Lion Christian Academy)
Jessica Dillner Junior Leola, PA (Conestoga Valley Senior H.S.)
Alyssa Doll Freshman Dillsburg, PA (Northern York H.S.)
Korrie Elliott Junior Rockford, IL (Belvidere North H.S.)
Brenda Flaherty Junior Landsdale, PA (North Penn H.S.)
Sarah Hahner Junior Pottsville, PA (Pottsville Area H.S.)
Victoria Hepp Sophomore Newtown, PA (Council Rock North H.S.)
Mary Higgins Senior Carlisle, PA (Carlisle H.S.)
Kaylene-Lynn Mason Sophomore East Quogue, NY (Westhampton Beach H.S.)
Stephanie Miller Junior Springfield, PA (Springfield H.S.)
Leah Novak Freshman Telford, PA (Souderton H.S.)
Rebecca Ports Freshman Conowingo, MD (Perryville H.S.)
Abby Reed Senior Kodiak, AK (Kodiak H.S.)
Gabrielle Rekully Freshman Harrisburg, PA (Central Dauphin H.S.)
Katie Stuck Junior Selinsgrove, PA (Selinsgrove H.S.)
Nicole Sunderland Sophomore Boiling Springs, PA (Boiling Springs H.S.)
Alanna Sweetser Junior Bel Air, MD (C. Milton Wright H.S.)
Jessica Visneski Sophomore Lancaster, PA (Lampeter-Strasburg H.S.)
Chelsey Watson Freshman Manchester, CT (Manchester H.S.)

2011 Cross Country staff:
Head Coach: Dale Fogelsanger
Assistant Coach: Brian Hager